Search
Advertisement
Listopad 2016
P W Ś C P S N
« Paź   Sty »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
  • Objawy zatoru płucnego

    Różnego rodzaju zatoru płucnego objawy mogą występować u pacjentów w praktycznie każdym wieku. Oczywiście lekarze wskazują na istnienie pewnych grup ryzyka, do których należąc jest się bardziej narażonym na wystąpienie u siebie zatoru płucnego.Read More »
  • Catering dietetyczny naszą wygoda czy zdrowym rozsądkiem.

    Nie ma co się czarować nasze społeczeństwo stało się w ostatnim czasie bardzo otyłe. Otyłość występuje wtedy, kiedy występuje sytuacja, w której tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 25% całkowitej masy ciała u kobiet, a u mężczyzn 20%. Każda z osób, które maja problem z otyłością statystycznie próbowała schudnąć chociaż jeden raz. Istnieją również osoby, które …Read More »
  • Zdrowie,a przepisy kulinarne

    Zdrowie, a przepisy kulinarne znakomicie się ze sobą łączą i uzupełniają, bo któż z nas nie smakował wyśmienitych,wykwintnych dań czy to w ekskluzywnych restauracjach albo na przyjęciach u znajomych chwaląc smak, kulinarne zdolności czy oryginalność potraw nie wiedząc, że sami możemy wyczarować równie bajeczne przysmaki w domowym zaciszu. Wykonanie palety kolorów i smaków na talerzu …Read More »

Poradniki medyczne dla chorych na stawy

23Osoby chore na stawy mają świadomość tego, że ich schorzenia są bardzo często nieuleczalne i będą wywierały wpływ na całe życie. Dlatego bardzo chętnie sięgają po różne poradniki medyczne opisujące sposób postępowania w różnych chorobach stawów. Dowiedzą się z nich, że zwyrodnienia stawów mogą obejmować wiele stawów, a zwyrodnienie kolana może być leczone nawet domowymi sposobami, które oczywiście są tylko uzupełnieniem dla leczenia zleconego przez reumatologa. Jednak trzeba przyznać, że bolące kolano stanowi jedną z najczęstszych przyczyn kolejnych wizyt u lekarza. Może ono bowiem dokuczać osobie chorej o różnych porach dnia i nocy oraz puchnąć wieczorami po większym wysiłku.

Nie można zapominać, że ból stawów kolanowych może być objawem postępującego zwyrodnienia i zapalenia stawów mogącego doprowadzić nawet do kalectwa. Towarzyszy mu bowiem ograniczenie zdolności ruchowych i zesztywnienie, dlatego stawy kolanowe (bolikolano.pl/czym-jest-choroba-zwyrodnieniowa-stawow.html) powinny być często ćwiczone i poddawane różnym formom rehabilitacji. Te z ćwiczeń, które można wykonywać w domu również zostają opisane w poradnikach medycznych przygotowywanych z myślą o osobach chorujących na stawy. Mają one za zadanie przede wszystkim rozruszać stawy i sprawić, że kolano będzie w stanie szybciej się zginać, a zarazem prostować. Mogą zostać uzupełnione ćwiczeniami ogólnousprawniającymi, dzięki którym łatwiej będzie utrzymać prawidłową masę ciała. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, że postępująca nadwaga również staje się dużym obciążeniem dla stawów.

Comments are closed.