Search
Advertisement
Marzec 2017
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Zdrowie publiczne praca

    Zdrowie publiczne praca wszystkie ciekawe i interesujące oferty znajdziemy w urzędach pracy, portalach internetowych czy ogłoszeniach prasowych poszukiwani są specjaliści :specjalista do narodowego programu zdrowia, specjalista działu zdrowia publicznego, starszy sp. do zamówień publicznych, inspektor weterynaryjny do spraw zdrowia i ochrony zwierząt i wiele innych, na takie ogłoszenia napotykamy się codziennie. Z wykształceniem wyższym magisterskim, …Read More »
  • Kilka słów na temat wypadania włosów

    Każdy, kto zmaga się z wypadaniem włosów, przyzna, że mowa o bardzo przykrej dolegliwości. Nie można też ukryć, że jest to znacznie częściej spotykana dolegliwość niż dotychczas. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie może być naprawdę wiele i tak naprawdę tylko i wyłącznie lekarz jest w stanie stwierdzić, która jest prawidłowa.Read More »
  • Wybieramy lekarza medycyny.

    Popularność zabiegów medycyny estetycznej w ostatnich latach jest coraz bardziej popularna. Trzeba więc wiedzieć czym powinniśmy się kierować, kiedy nie wiemy, jaki zabieg będzie dla nas najbardziej bezpieczny.Przykry jest fakt, że razem z popularnością tego rodzaju zabiegów wzrasta również ilość tak zwanych domorosłych specjalistów, a pacjenci bardziej pamiętają o tym żeby pięknie wyglądać niż o …Read More »

Jak leczyć wrzody żołądka?

Wrzód żołądka to ubytek na błonie śluzowej żołądka spowodowany zaburzeniem równowagi pomiędzy kwasem solnym i pepsyną (czynniki drażniące), a pokrytą śluzem błoną ochronną. Dawniej uważano, że najważniejszą przyczyną pojawiania się tego problemu jest stres, jednak dzisiaj wiadomo, że główny winowajca to Helicobacter pylori, czyli bakteria produkująca toksyny niszczące komórki błony śluzowej żołądka. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż należy ona do najczęstszych przyczyn wrzodów żołądka, to nie wszyscy nią zakażeni muszą mieć wrzody. Na chorobę wrzodową narażone są w większym stopniu osoby obciążone genetycznie, z grupą krwi 0, palące papierosy oraz często przyjmujące niesteroidowe leki przeciwzapalne. Takie czynniki, jak picie kawy i alkoholu, czy spożywanie ostrych przypraw, a także stres co prawda mogą sprzyjać rozwojowi wrzodów, jednak nie są uważane za przyczyny problemu.

Kiedy należy udać się do lekarza? Wrzody objawiają się bólem w nadbrzuszu, nasilonym po posiłkualbo występującym na czczo. Oprócz tego chorzy mogą skarżyć się na zaparcia, wzdęcia, zgagę, czy mdłości lub wymioty. Oczywiście tego typu problemy wpływają na jakość życia, dlatego warto jak najszybciej udać się do specjalisty, który zleci odpowiednie badania i zasugeruje najlepszą w konkretnym przypadku metodę terapii. Zdarza się też, że charakterystyczne objawy wrzodów (http://www.no-spa.pl/06_article_czym_jest_choroba_wrzodowa.html) nie występują. Gastrolog zazwyczaj skupia się na stosowaniu odpowiednich antybiotyków, a pacjentowi ponadto ulgę przynieść mogą farmaceutyki zobojętniające sok żołądkowy.

Comments are closed.