Search
Advertisement
Marzec 2017
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Prawidłowe zachodzenie mikcji

    Prawidłowe zachodzenie mikcji jest gwarancją tego, że człowiek będzie w stanie w regularny sposób oddawać mocz. Jeżeli ma on jakieś problemy z mikcją, to można podejrzewać, że nie będzie w stanie regularnie oddawać moczu. Dlatego każdy człowiek powinien od razu zgłaszać się do lekarza, kiedy zauważa u siebie jakiekolwiek problemy z mikcją.Read More »
  • Wdrażanie oprogramowania dla przychodni

    Każde oprogramowanie dla przychodni lekarskich powinno pozwalać na sprawne funkcjonowanie przychodni pod każdym względem. W obecnych czasach wiele przychodni posiada możliwość internetowych zapisów na wizyty lekarskie. Dzięki temu wszystkie osoby, które chcą skorzystać z pomocy lekarskiej nie muszą nawet wychodzić z domu żeby móc zapisać się do lekarza na dogodny dla siebie termin. Poza tym …Read More »
  • Zdrowie,a przepisy kulinarne

    Zdrowie, a przepisy kulinarne znakomicie się ze sobą łączą i uzupełniają, bo któż z nas nie smakował wyśmienitych,wykwintnych dań czy to w ekskluzywnych restauracjach albo na przyjęciach u znajomych chwaląc smak, kulinarne zdolności czy oryginalność potraw nie wiedząc, że sami możemy wyczarować równie bajeczne przysmaki w domowym zaciszu. Wykonanie palety kolorów i smaków na talerzu …Read More »

Jak leczyć wrzody żołądka?

Wrzód żołądka to ubytek na błonie śluzowej żołądka spowodowany zaburzeniem równowagi pomiędzy kwasem solnym i pepsyną (czynniki drażniące), a pokrytą śluzem błoną ochronną. Dawniej uważano, że najważniejszą przyczyną pojawiania się tego problemu jest stres, jednak dzisiaj wiadomo, że główny winowajca to Helicobacter pylori, czyli bakteria produkująca toksyny niszczące komórki błony śluzowej żołądka. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż należy ona do najczęstszych przyczyn wrzodów żołądka, to nie wszyscy nią zakażeni muszą mieć wrzody. Na chorobę wrzodową narażone są w większym stopniu osoby obciążone genetycznie, z grupą krwi 0, palące papierosy oraz często przyjmujące niesteroidowe leki przeciwzapalne. Takie czynniki, jak picie kawy i alkoholu, czy spożywanie ostrych przypraw, a także stres co prawda mogą sprzyjać rozwojowi wrzodów, jednak nie są uważane za przyczyny problemu.

Kiedy należy udać się do lekarza? Wrzody objawiają się bólem w nadbrzuszu, nasilonym po posiłkualbo występującym na czczo. Oprócz tego chorzy mogą skarżyć się na zaparcia, wzdęcia, zgagę, czy mdłości lub wymioty. Oczywiście tego typu problemy wpływają na jakość życia, dlatego warto jak najszybciej udać się do specjalisty, który zleci odpowiednie badania i zasugeruje najlepszą w konkretnym przypadku metodę terapii. Zdarza się też, że charakterystyczne objawy wrzodów (http://www.no-spa.pl/06_article_czym_jest_choroba_wrzodowa.html) nie występują. Gastrolog zazwyczaj skupia się na stosowaniu odpowiednich antybiotyków, a pacjentowi ponadto ulgę przynieść mogą farmaceutyki zobojętniające sok żołądkowy.

Comments are closed.