Search
Advertisement
Marzec 2017
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Sprawdzone produkty do makijażu

    Kobiety bardzo starannie wykonują swój codzienny makijaż, a jednocześnie starają się o posiadanie jak najlepszych produktów kosmetycznych. Dotyczy to zarówno produktów przeznaczonych do robienia najlepszego podkładu, jak i produktów przeznaczonych do robienia kolejnych części makijażu. Dlatego bardzo chętnie sięgają po rimmel stay matte. Jest on znaną wśród makijażystów marką kosmetyków służących do robienia dobrego makijażu.Read More »
  • Zdrowie jest bogactwem

    Zdrowie jest bogactwem o które warto bez przerwy dbać, właściwie się odżywiać oraz jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, dopiero zdajemy sobie sprawę jak bezecny jest ogólny dobry naszego organizmu : fizyczny, psychiczny oraz odczucia jakich kol wiek schorzeń, gdzie wszystko działa prawidło i zapewnia równowagę,a zaczynające się dolegliwości czy choroby jakie to jest …Read More »
  • Zdrowie seniorów

    Starzenie się jest nie odwracalnym, normalnym procesem zachodzącym w każdym z nas, i tylko od nas zależny jak będzie przebiegało zdrowie seniorów i jaką zachowają formę, wiadomo że wraz z upływem lat aktywność się zmniejsza,komórki ulegają uszkodzeniom. Pewnych chorób, niedoborów, nie da się uniknąć ale możemy sprawić aby przeżyć godnie starość już wcześnie wypracujmy sobie …Read More »

Jak leczyć wrzody żołądka?

Wrzód żołądka to ubytek na błonie śluzowej żołądka spowodowany zaburzeniem równowagi pomiędzy kwasem solnym i pepsyną (czynniki drażniące), a pokrytą śluzem błoną ochronną. Dawniej uważano, że najważniejszą przyczyną pojawiania się tego problemu jest stres, jednak dzisiaj wiadomo, że główny winowajca to Helicobacter pylori, czyli bakteria produkująca toksyny niszczące komórki błony śluzowej żołądka. Trzeba jednak pamiętać, że chociaż należy ona do najczęstszych przyczyn wrzodów żołądka, to nie wszyscy nią zakażeni muszą mieć wrzody. Na chorobę wrzodową narażone są w większym stopniu osoby obciążone genetycznie, z grupą krwi 0, palące papierosy oraz często przyjmujące niesteroidowe leki przeciwzapalne. Takie czynniki, jak picie kawy i alkoholu, czy spożywanie ostrych przypraw, a także stres co prawda mogą sprzyjać rozwojowi wrzodów, jednak nie są uważane za przyczyny problemu.

Kiedy należy udać się do lekarza? Wrzody objawiają się bólem w nadbrzuszu, nasilonym po posiłkualbo występującym na czczo. Oprócz tego chorzy mogą skarżyć się na zaparcia, wzdęcia, zgagę, czy mdłości lub wymioty. Oczywiście tego typu problemy wpływają na jakość życia, dlatego warto jak najszybciej udać się do specjalisty, który zleci odpowiednie badania i zasugeruje najlepszą w konkretnym przypadku metodę terapii. Zdarza się też, że charakterystyczne objawy wrzodów (http://www.no-spa.pl/06_article_czym_jest_choroba_wrzodowa.html) nie występują. Gastrolog zazwyczaj skupia się na stosowaniu odpowiednich antybiotyków, a pacjentowi ponadto ulgę przynieść mogą farmaceutyki zobojętniające sok żołądkowy.

Comments are closed.