Search
Advertisement
Maj 2017
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Pełna stylizacja angielska

    Bardzo modny ostatnio stał się london look. Wprawdzie wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób w ogóle doszło do powstania takiego zachwytu nad modą angielską, ale wydaje się, że taką sytuację można w prosty wytłumaczyć. Powstała ostatnio moda na styl angielski ma związek z tym, że Polacy ogólnie uznają Anglię za bardzo ciekawy, …Read More »
  • Nietrzymanie moczu w podeszłym wieku

    Ludzie w podeszłym wieku cierpią na mnóstwo dolegliwości. Wówczas dopadają ich różne choroby. Niekiedy zaś mają problem nawet z drobnymi dolegliwościami, które okazują się bardzo dokuczliwe. Chodzi tu, chociażby o nietrzymanie moczu.Read More »
  • Zdrowa żywność a zdrowie

    Czasami nie zdajemy sobie sprawy,że to co jemy wpływa na nasze samopoczucie i na ogólny stan zdrowia organizmu, niestety jeszcze tak mało zdajemy sobie sprawy, że zdrowa żywność a zdrowie współdziała ze sobą i na siebie oddziałowe. Powinniśmy zwracać większą uwagę na kupowane produkty wolne od szkodliwych pestycydów, konserwantów, sztucznych barwników oraz ulepszaczy także wspływ …Read More »

Substancje szkodliwe dla wątroby

Prowadzenie aktywnego trybu życia to ważny krok do tego, aby na co dzień zachować odpowiednią sprawność zarówno umysłową, jak i fizyczną. Zazwyczaj decydujemy się w tym przypadku na uprawianie sportu, dzięki któremu wzmocnimy swoją kondycję. Jeżeli będziemy uprawiać sport mamy duże szanse na to, że pozostaniemy zdrowi jak najdłużej. Często jednak oprócz aktywności wspomagamy się różnego rodzaju substancjami, dzięki którym możemy pozostać jeszcze bardziej sprawni. Substancje takie na ogół działają jednak w dwie strony: z jednej stymulują organizm, z drugiej natomiast mogą mu szkodzić. Odczuwa to chociażby wątroba – gruczoł odpowiedzialny za detoksykację organizmu.

Wątroba pełni różne funkcje, ale oczyszczanie organizmu z niezdrowych substancji to zdaje się jedno z ważniejszych zadań tego gruczołu. To czy działa ona poprawnie można zweryfikować wykonując badania wątroby. Jakie badania na wątrobę się wykonuje? Na pewno są to badania diagnostyczne, które wykrywają chociażby poziom bilirubiny niesprzężonej. Jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonuje się oprócz tego? Na pewno są to badania fizykalne, czy sprawdzanie poprzez dotyk umiejscowienia wątroby i jej wielkości. Te ostatnie badania na wątrobę pozwalają wykryć chociażby jej zapalenie. Jeśli chodzi o wątrobę badania ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) poprzedza oczywiście wywiad lekarza, do którego należy zgłosić się jak najszybciej, gdy tylko zauważymy jakieś nieprawidłowości związane z tym narządem. Chrońmy go także na bieżąco unikając niezdrowego jedzenia i używek, które obciążają wątrobę.

Comments are closed.