Search
Advertisement
Maj 2017
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Leczenie przepukliny z użyciem siatki

    Niektóre osoby borykające się z przepukliną pachwinową kwalifikują się do leczenia z użyciem siatki. Jest to specjalna metoda, dzięki której chory czuje się dużo lepiej i w końcu nie musi zmagać się z tak uciążliwym problemem. Jednak by móc poddać się takiemu zabiegowi, trzeba w pierwszej kolejności wykonać szereg badań i tym samym spełnić podstawowe …Read More »
  • Przetłuszczające się włosy – co zmienić w sposobie dbania o czuprynę?

    Zazwyczaj chcemy, żeby nasze włosy możliwie jak najdłużej świeże. Niestety, wielu z nas nieobcy jest problem, jakim jest ich szybkie przetłuszczanie się. W takiej sytuacji koniecznie należy udać się do dermatologa. Po co? Lekarz obejrzy stan skóry naszej głowy, zleci odpowiednie badania i na ich podstawie możliwe, że będzie w stanie określić przyczynę podobnych dolegliwości. …Read More »
  • Najlepszy preparat zapobiegający kleszczom i pchłom dla psów i kotów – jak dokonać wyboru?

    Obecnie na rynku znajdziemy niejeden preparat na kleszcze dla psa czy dla kota. Te zwierzęta domowe są bowiem najbardziej narażone na przykre dolegliwości i objawy związane z ukąszeniem kleszcza, jak i na niejednokrotnie bardzo groźne konsekwencje takich ukąszeń.Read More »

Substancje szkodliwe dla wątroby

Prowadzenie aktywnego trybu życia to ważny krok do tego, aby na co dzień zachować odpowiednią sprawność zarówno umysłową, jak i fizyczną. Zazwyczaj decydujemy się w tym przypadku na uprawianie sportu, dzięki któremu wzmocnimy swoją kondycję. Jeżeli będziemy uprawiać sport mamy duże szanse na to, że pozostaniemy zdrowi jak najdłużej. Często jednak oprócz aktywności wspomagamy się różnego rodzaju substancjami, dzięki którym możemy pozostać jeszcze bardziej sprawni. Substancje takie na ogół działają jednak w dwie strony: z jednej stymulują organizm, z drugiej natomiast mogą mu szkodzić. Odczuwa to chociażby wątroba – gruczoł odpowiedzialny za detoksykację organizmu.

Wątroba pełni różne funkcje, ale oczyszczanie organizmu z niezdrowych substancji to zdaje się jedno z ważniejszych zadań tego gruczołu. To czy działa ona poprawnie można zweryfikować wykonując badania wątroby. Jakie badania na wątrobę się wykonuje? Na pewno są to badania diagnostyczne, które wykrywają chociażby poziom bilirubiny niesprzężonej. Jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonuje się oprócz tego? Na pewno są to badania fizykalne, czy sprawdzanie poprzez dotyk umiejscowienia wątroby i jej wielkości. Te ostatnie badania na wątrobę pozwalają wykryć chociażby jej zapalenie. Jeśli chodzi o wątrobę badania ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) poprzedza oczywiście wywiad lekarza, do którego należy zgłosić się jak najszybciej, gdy tylko zauważymy jakieś nieprawidłowości związane z tym narządem. Chrońmy go także na bieżąco unikając niezdrowego jedzenia i używek, które obciążają wątrobę.

Comments are closed.