Search
Advertisement
Maj 2017
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Kilka słów o odchudzaniu, czyli w jaki sposób zadbać o zdrową dietę

    Dieta to wspaniały sposób na stracenie paru kilogramów. Niemniej jednak odchudzanie się wcale nie jest takie łatwe, tym bardziej, że powinno się to robić z głową. Jeżeli zależy ci na swoim zdrowiu to musisz odchudzać się rozważnie – multum osób rozpoczyna się głodzić, co wiąże się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Dlatego nie zapominaj o tych …Read More »
  • Zdrowie nie jest nudne

    Znakomite przepisy ukazujące, że smaczne oryginalne danie z udziałem otrębów, kaszy, ryżu czyli produktów o wysokiej zawartości składników odżywnych to nie bezsmakowe papki. Przeprowadzone akcje pokazujące, że zdrowie nie jest nudne przedstawia znakomite pełnowartościowe dania o niskim nakładzie finansowym, są nie tylko produktami naturalnymi bogate w błonnik ale ich regularne spojrzycie wpływa korzystnie na kondycję …Read More »
  • Znane leki przeciwhistaminowe

    W obecnych czasach leki przeciwhistaminowe sprzedawane są w wielu różnych miejscach, a wobec tego są one znane nie tylko alergikom, ale też wszystkim tym osobom, które nawet w niewielkim stopniu znają się na lekach. Dlatego trzeba przyznać, że nazwy znanych leków przeciwhistaminowych nie są obce żadnym osobom, które od czasu do czasu zaglądają do aptek …Read More »

Substancje szkodliwe dla wątroby

Prowadzenie aktywnego trybu życia to ważny krok do tego, aby na co dzień zachować odpowiednią sprawność zarówno umysłową, jak i fizyczną. Zazwyczaj decydujemy się w tym przypadku na uprawianie sportu, dzięki któremu wzmocnimy swoją kondycję. Jeżeli będziemy uprawiać sport mamy duże szanse na to, że pozostaniemy zdrowi jak najdłużej. Często jednak oprócz aktywności wspomagamy się różnego rodzaju substancjami, dzięki którym możemy pozostać jeszcze bardziej sprawni. Substancje takie na ogół działają jednak w dwie strony: z jednej stymulują organizm, z drugiej natomiast mogą mu szkodzić. Odczuwa to chociażby wątroba – gruczoł odpowiedzialny za detoksykację organizmu.

Wątroba pełni różne funkcje, ale oczyszczanie organizmu z niezdrowych substancji to zdaje się jedno z ważniejszych zadań tego gruczołu. To czy działa ona poprawnie można zweryfikować wykonując badania wątroby. Jakie badania na wątrobę się wykonuje? Na pewno są to badania diagnostyczne, które wykrywają chociażby poziom bilirubiny niesprzężonej. Jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonuje się oprócz tego? Na pewno są to badania fizykalne, czy sprawdzanie poprzez dotyk umiejscowienia wątroby i jej wielkości. Te ostatnie badania na wątrobę pozwalają wykryć chociażby jej zapalenie. Jeśli chodzi o wątrobę badania ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) poprzedza oczywiście wywiad lekarza, do którego należy zgłosić się jak najszybciej, gdy tylko zauważymy jakieś nieprawidłowości związane z tym narządem. Chrońmy go także na bieżąco unikając niezdrowego jedzenia i używek, które obciążają wątrobę.

Comments are closed.