Search
Advertisement
Maj 2017
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Jak celnie zdiagnozować wrzody żołądka i inne choroby układu pokarmowego?

    Wrzody żołądka i inne dolegliwości, takie, jak wrzód dwunastnicy są niezwykle często spotykanymi przypadłościami. Badania szacują, że są to w ogóle schorzenia najczęściej występujące u osób posiadających problemy z układem trawiennym.Read More »
  • Zapobieganie nawrotom trądziku różowatego

    Trzeba przyznać, że obecnie leczenie wszelkiego rodzaju podrażnień skórnych, a w tym różnych odmian trądziku może być w pełni skuteczne. Dzieje się tak dlatego, że w sprzedaży dostępnych jest obecnie wiele różnych środków przeznaczonych do usuwania trądziku ze skóry twarzy. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy trądzik powstaje wskutek określonych przyczyn, które muszą zostać …Read More »
  • Nawilżanie włosów i skóry głowy

    Wiele osób zwraca obecnie uwagę na to czy ich skóra jest odpowiednio nawilżona. Dzieje się tak dlatego, że stale wzrasta świadomość konsumentów odnośnie tego, w jaki sposób powinni dbać o swoje zdrowie, a poza tym skóra niedostatecznie nawilżona zaczyna być podrażniona i sprawiać coraz więcej problemów. Dlatego nie trudno zorientować się, że człowiek powinien sięgnąć …Read More »

Substancje szkodliwe dla wątroby

Prowadzenie aktywnego trybu życia to ważny krok do tego, aby na co dzień zachować odpowiednią sprawność zarówno umysłową, jak i fizyczną. Zazwyczaj decydujemy się w tym przypadku na uprawianie sportu, dzięki któremu wzmocnimy swoją kondycję. Jeżeli będziemy uprawiać sport mamy duże szanse na to, że pozostaniemy zdrowi jak najdłużej. Często jednak oprócz aktywności wspomagamy się różnego rodzaju substancjami, dzięki którym możemy pozostać jeszcze bardziej sprawni. Substancje takie na ogół działają jednak w dwie strony: z jednej stymulują organizm, z drugiej natomiast mogą mu szkodzić. Odczuwa to chociażby wątroba – gruczoł odpowiedzialny za detoksykację organizmu.

Wątroba pełni różne funkcje, ale oczyszczanie organizmu z niezdrowych substancji to zdaje się jedno z ważniejszych zadań tego gruczołu. To czy działa ona poprawnie można zweryfikować wykonując badania wątroby. Jakie badania na wątrobę się wykonuje? Na pewno są to badania diagnostyczne, które wykrywają chociażby poziom bilirubiny niesprzężonej. Jakie badania na trzustkę i wątrobę wykonuje się oprócz tego? Na pewno są to badania fizykalne, czy sprawdzanie poprzez dotyk umiejscowienia wątroby i jej wielkości. Te ostatnie badania na wątrobę pozwalają wykryć chociażby jej zapalenie. Jeśli chodzi o wątrobę badania ( http://essentiale.pl/badania-w-chorobach-watroby ) poprzedza oczywiście wywiad lekarza, do którego należy zgłosić się jak najszybciej, gdy tylko zauważymy jakieś nieprawidłowości związane z tym narządem. Chrońmy go także na bieżąco unikając niezdrowego jedzenia i używek, które obciążają wątrobę.

Comments are closed.